Obserwatorzy

środa, 17 lipca 2013

Krótkie spodenki

 Przeróbka krótkich spodenek z mankietem ,na krótkie spodenki z frędzlami.

Pierwsza fotka- rozprucie mankietów.
Złożenie i odcięcie nadmiaru długości nogawek.
Następnie trzeba popruć boki i szew w kroku do wysokości wysnuwania nitek. Teraz wysnuwamy nitki kolejno z czterech części nogawek tworząc frędzle. Oczywiście jest to możliwe tylko wtedy ,kiedy spodnie są skrojone i uszyte idealnie, zgodnie z nitką prostą, w innym wypadku, wysnuwanie nitek będzie nam "uciekać". Gdyby tak się działo ,wtedy ,żeby uzyskać zamierzony efekt należałoby wykonać osobno frędzle i doszyć do skróconych spodni, pod warunkiem ,że miałoby się kawałki tkaniny z której uszyte są spodnie;-)
W tym przypadku nitka prosta ( osnowa) minimalnie "uciekała", ale udało mi się to skorygować. Jak? Przy samych złączeniach boków i kroku, wysnuwałam nitki już tylko na samych końcach, tak, aby frędzle tworzyły jedną linię w miejscu łączenia  się, odcinając nitki wątku jakieś 3-4 cm od brzegu. Nici wątku, to te wysnuwane nitki;-) Teraz można już zeszyć i obrzucić boki i krok. Wysnuty brzeg, obszyłam ozdobnym ściegiem zyg-zag wzmocnionym stebnówką, żeby nitki się dalej nie zsuwały.
 
Wyrównanie długości frędzli. Spięcie szpilkami  i wyczesanie frędzli. Najprościej  można to zrobić  nożem obrotowym. Jeśli nie mamy takiego ,to nożyczkami, będzie to troszkę dłużej trwało:-)

I tu właściwie już koniec ,spodnie gotowe:-)

Prawda ,że wyglądają lżej niż w tej wersji z mankietami?


1 komentarz:

  1. Hej. Wyróżniłam Twój blog w Liebster Blog Awrad. Tu znajdują się pytania http://mjakmagda.blogspot.com/search/label/Liebster%20Blog%20Award

    Pozdrawiam
    Magda

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i komentarze, zapraszam ponownie :-)