Obserwatorzy

czwartek, 4 lipca 2013

Torba na ramię

Dziś postaram się poukładać i opisać fotki opisujące wykonanie torby na ramię. Torbę szyłam jeden dzień ,właściwie bawiłam się w to cały dzień;-) Zależało mi bardzo ,bo to torba dla największej fanki Justina, jaką znam, chciałam jej zrobić niespodziankę i powiem szczerze udało się;-)
Pomysł zaczerpnęłam z internetu. W oryginale torba była uszyta ze starych jeansowych spodni , podartych na wąskie paseczki. Ja miałam kawałek tkanin, więc żadnych spodni nie szarpałam;-)

Pocięte na pasy jednakowej szerokości i długości kawałki jeansu, pospinałam szpilkami na przeplatankę.
O ile pamiętam paski 6/40cm.

Następnie połączyłam ze sobą paski haftem.

Kolejny etap ,to ozdobne haftowane serduszka, dla stabilizacji konstrukcji.( haft  maszynowy)

Następnie całość tego panelu naszyłam na kawałek takiej samej  tkaniny, żeby wzmocnić całość i żeby torba była trwalsza.( chodziło mi też o wypełnienie do całości kwadratu rogów przeplatanki)
Odszyłam pasek ,kolejnym ciekawym wzorem, który ma w swoim menu moja maszyna;-)

Teraz już zeszyłam całość torby. Przód i tył połączyłam wąskim pasem ,żeby torba nie była płaska jak worek.
Jeszcze tylko podszewka i zamek. Podszewka oczywiście różowa;-)Zdjęcia robiłam na szybko telefonem ,więc znów jakość woła o pomstę;-)8 komentarzy:

 1. TORBA JEST SUPER !!! gratuluję talentu !

  OdpowiedzUsuń
 2. To bardo elegancka torba !

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję, szycie tej torby było dla mnie bardzo relaksacyjnym zajęciem, ot taka zabawa. Uczyłam się wtedy programować pamięć mojej Janome 6600. Mam na myśli haftowanie napisów. Pracuję na tej maszynie od półtora roku, ale na takie zabawy poznawcze jej możliwości wciąż brakuje mi czasu. W każdym razie programowanie napisów już opanowałam:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. ALE SZCZĘŚCIARA Z TEJ FANKI JUSTINA, MIEĆ TAKĄ TORBĘ !

  OdpowiedzUsuń
 5. To moja chrześnica, dziewczyna zakręcona Justinem ;-) Beliberka na całego, wie wszystko na temat swojego idola, ma mnóstwo różnych gadżetów, ale.... nie miała torby;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. TO TERAZ JUŻ MA WYMARZONĄ TORBĘ I JEST ZADOWOLONA, DZIĘKI TOBIE ! ALE NIE KAŻDY POTRAFI USZYĆ TAKIE CUDEŃKO - GRATULACJE !

  OdpowiedzUsuń
 7. Ta torba, to taki większy gadżet, ale bardzo ładny, no i przydatny, a to ważne dla Twojej chrześnicy !

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna torba z tej przeplatanki ci wyszła,super pomysł z wykorzystaniem pociętych kawałków jeansu.!!Efekt wspaniały i ten kolor podszewki,super całość!!!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i komentarze, zapraszam ponownie :-)