Obserwatorzy

poniedziałek, 22 lipca 2013

Wygiełzów cz.II

Skansen w Wygiełzowie, to bardzo malownicze miejsce. Ekspozycje stałe, to chaty i gospodarstwa dawne i dawniejsze ;-)Nagromadzono tu sporo przedmiotów i sprzętu używanego przez naszych przodków.
Lubię ten skansen, choćby z tego względu ,że przy dobrej pogodzie, można tu zwyczajnie ułożyć się na trawie i relaksować;-) Do tego można znaleźć cień  wielkich starych drzew, przy chatkach odpocząć siadając na wiekowych  ławkach.
  Wewnątrz chat panuje przyjemny chłodek a zapach, zapach przenosi nas w czasie.....

   Dla wędrowców i zdobywców na wzgórzu ponad skansenem widnieje zamek Lipowiec, na którego  wieży, wiatr we włosach i cudne widoki ;-)  Tym razem do zamku się nie wybrałam ze względu na bogactwo ekspozycji ETNOmani. Trzeba było się na coś zdecydować :-)
Urokliwym miejscem ,choć wystawionym na samo słońce jest dworek ozdobiony kwiatami.

  Jeszcze bardzo ważna sprawa. Czyste i przestrzenne toalety ;-)


To tyle o skansenie ;-)
Oczywiście polecam to miejsce na rodzinne wycieczki.

4 komentarze:

 1. Ciekawie spędziłaś niedzielę !!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak pięknie jak dawno nie odwiedzaliśmy tego miejsca a to przecież tak blisko. Bardzo bardzo dawno temu byłam tu nawet na wycieczce rowerowej... jak tylko o tym pomyślę to bolą mnie nogi :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie Iwonko o tym wszystkim piszesz,tak jakbyś była co najmniej przewodnikiem wycieczki.Zdjęcia także fantastyczne,a już dworek przepiękny.Szkoda że tak mało dbamy o tę naszą kulturę wsi.Jest taka wspaniała.Powodzenia w następnych wojażach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję :-)Tak jak zauważyłaś, dworek faktycznie piękny ze względu na te klomby kwiatowe. Zastanawim się czy nie przerobić tej fotki z ławeczką na haft ;-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i komentarze, zapraszam ponownie :-)