Obserwatorzy

niedziela, 10 sierpnia 2014

Wakacje trwają

Choć już jestem po urlopie, na rower wskakuję w każdej wolnej chwili. Bywa, że są to dalsze przejażdżki, a bywa, że całkiem niedaleko od domu odnajduję dla siebie ciekawe miejsca.
 Może to i śmiesznie zabrzmi, ale jak Huta Katowice może być dla kogoś ciekawym miejscem?
Myślę ,że może:-)
Nigdy wcześniej nie byłam "pod bramą" tego kombinatu. W sumie jest tam sporo zieleni.


Co mnie bardzo zaciekawiło, to to ,że jadąc po obrzeżach tego miejsca można było zauważyć piękne, dorodne drzewa owocowe, wtonione w drzewostan typowo leśny. Pojedyncze  jabłonki, czy grusze, świecące owocami w leśnym środowisku.
Uwierzcie widok czarujący.

 Nie objechałyśmy z koleżanką wtedy całego kompleksu huty, bo droga, w którą skręciłyśmy powiodła nas przez Ząbkowice, w nasze ulubione miejsca trzech  Pogorii.
  Pewnie jeszcze kiedyś wrzucę kilka fotek z hutą w tle ,bo nie wiedzieć czemu bardzo lubię takie kompleksy, wielkie kominy i konstrukcje żelazne, coś w tym jest. Kiedy staje się całkiem bliziutko takich miejsc, to powiem szczerze,  robi to wrażenie....no ja tak mam ;-)
 O Pogoriach można by pisać wiele. Zresztą wklejam tu sporo zdjęć z tamtych okolic ,więc widzicie sami... to bardzo relaksacyjne miejsca.
 Kaczuszki / celebrytki na Pogorii III .
Kto im nie cykał fotek? ;-)


14 komentarzy:

 1. Cudne. Dokumentacja historyczna dla potomnych.

  OdpowiedzUsuń
 2. W moich rodzinnych stronach okolica huty to tez ciekawa okolica i ulubione miejsce rowerowych wypraw. Katowice mi się kojarzą jedynie ze Spodkiem :) Co do tulipanowych biezników, może spróbujesz tulipana w technice paper piecing? To łatwy motyw doskonały na poczatek! Jakby co mogę pozukać i podesłac Ci jakiś wzór :) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak , Katowice ,to spodek :-) Jak byłam dzieckiem też nie myślałam ,że Huta Katowice leży nie w Katowicach ,tylko w Dąbrowie Górniczej ok 25km od Katowic, a jakieś 10km w linii prostej ode mnie :-)

   Usuń
 3. Pogoda dopisuje, to aż chce się jeździć na rowerowe wyprawy :)
  Życzę jeszcze wielu tak udanych wypadów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moniko, każda minuta gdzieś w drodze doładowuje moje akumulatory :-)

   Usuń
 4. Korzystajcie z pięknych dni. W zimowe wieczory spojrzysz z rozrzewnieniem na takie piękne zdjęcia. Będziesz miała co wspominać. :}

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, to prawda, ciężko będzie się rozstać z rowerem na zimę ;-)

   Usuń
 5. Ja też na dwóch kółkach spedzam wakacje ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba i ja muszę sobie wreszcie kupić rower. Kiedy ty masz na to wszystko czas Iwonko? :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Grażynko, ze mną jest tak ,że jak się zastanowię ,to żyję dość aktywnie. Staram się z życia czerpać ile się da, głównie radość ,dla samej radości. Bywa jednak ,że pojawia się poczucie winy ,że nie nadążam i zaniedbuję to ,czy owo...;-) Błędne koło ;-)

   Usuń
 7. Powtórzę się po raz setny podziwiam Cię!!!!!!!! Ty masz chyba jakąś dłuższą dobę ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i komentarze, zapraszam ponownie :-)