Obserwatorzy

środa, 10 czerwca 2015

Wycieczka w kierunku historii cz.3

Ostatnia odsłona. Po zdobyciu zamku w Chęcinach, nie można było pominąć Parku Etnograficznego w Tokarni :-) Cudownie położony skansen z karczmą przy samej  bramie wejściowej. Tak ,tak, tam wypiliśmy wreszcie upragnioną kawkę ;-)
Skansen podobał mi się przede wszystkim pod tym względem ,że zajmuje on sporą powierzchnię, wszelkie obiekty są fajnie od siebie oddalone, do dworku, prowadzi lipowa aleja, wszystkie obiekty są bogate w eksponaty. Teren pagórkowaty, pokryty poletkami zbóż...niesamowite wrażenie i cudowny klimat.
Czas na galerię ;-)

                                                        Dom doktora


                                                                       Apteka 
Sklep


                                                                  Wiatraki
                                                                   Aleja lipowa


                                                                Dworek


 :-)


                                                                Kościółek.

 

 Miał to być ostatni post w tm temacie, ale będzie jeszcze jeden. Taki szczególny- tematyczny, no ale  nie będę zdradzać....

5 komentarzy:

 1. Cudowne wiatraki! Kocham takie miejsca :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniałe miejsce do zwiedzania, ten klimat minionej epoki, stare budynki, ich wyposażenie, dla nas to już zabytki, a co dopiero dla naszych wnuków. Lipowa aleja, jakże pięknie będzie wyglądać w okresie kwitnienia, i ten zapach. A tak, po prawdzie, nie wiem czemu, zapachniało mi kawą / nie, nikt teraz nie pije jej w moim otoczeniu - późna pora/, ale Wam wreszcie szczęście dopisało i mogliście delektować się jej smakiem. Brawo Iwonko, czekam na ciąg dalszy, tak tajemniczo zaanonsowałaś.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Danusiu, cieszę się ,że wciągnęła Cię moja przygoda;-)

   Usuń
 3. Też lubię takie klimaty. Kawał historii. Przypomniało mi się, podczas oglądania, podobne miejsce- muzeum w Sierpcu koło Torunia. Podobało mi się tam wędrowanie między chatami, też tam jest wiatrak itp.:}

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i komentarze, zapraszam ponownie :-)